середа, 23 квітня 2025 р.


У Професійно-технічному училищі № 4 м. Бердичева в  рамках тижня STEM-освіти  було проведено серію креативних та пізнавальних заходів під гаслом  “Від минулого до майбутнього через науку. Проєктуємо Перемогу разом». Здобувачі освіти та присутні побачили, як тісно переплітаються гуманітарні дисципліни з технічними науками. Історія та географія цього разу постали у зовсім новому світлі — через призму інновацій, творчості та національного духу.

Здобувачі освіти Марківський Максим  та Котов Валентин (викладачка історії Юлія Охримець) презентували учнівський проєкт -  «Макет будинків з освітленням з муралом «Щаслива сім'я» окупованого міста Бахмут»

Здобувачі освіти представили власноруч створені моделі житлових споруд з діючими електричними системами. Це була демонстрація справжнього технічного мислення та креативу.

Найбільш зворушливою та натхненною частиною стало представлення моделей сучасної техніки Збройних Сил України  «Макети рухомої техніки ЗСУ», який підготували та презентували здобувачі освіти Шевченко Ілля, Рибаченко Костянтин (грю№4), Попов Богдан, Клевцов Максим, Домбровський Ігор, Деркач Едуард, Кравець Назар, Лукянчук Ілля (гр.№10).

Учні не лише майстерно зобразили машини, а й супроводили проєкти короткими історичними довідками про роль цієї техніки у визвольній боротьбі.

У STEM-лабораторія “Моделювання екологічного джерела енергії” учасники ознайомилися з принципами роботи альтернативних джерел енергії, створювали прості моделі  вітрогенераторів. Захід сприяв розвитку екологічного мислення й стимулював інтерес до енергетичної незалежності України.

А  географічно-історичний квест  «Наука на карті України» переніс учасників у світ українських науковців, винахідників і географічних феноменів. За допомогою інтерактивних станцій, загадок та мапи України, учні дізнавалися про досягнення видатних українців у сфері STEM-наук.

Захоплення, активна участь, командний дух і гордість за наукові досягнення України — так можна описати атмосферу перших днів. І це лише початок!

Тиждень STEM-освіти триває, і на нас чекають нові майстер-класи, наукові експерименти, міжпредметні зустрічі та творчі виклики! Попереду ще більше інтерактиву, здивування і натхнення!

Слідкуйте за оновленнями та долучайтесь — разом ми будуємо розумну, сильну, творчу Україну 💙💛







пʼятниця, 18 квітня 2025 р.

 Відповідно до плану заходів «Місячника цивільного захисту» сьогодні до нас завітали представники Бердичівського РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області, а саме: Ігор Гресів, заступник начальника відділу цивільного захисту Бердичівського РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області, провідні інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Олександр Блошицький, Вікторія Фойда.

Особливий інтерес викликала демонстрація засобів захисту — протигазів, пов’язок, спецобладнання , яке продемонстрував викладач предмета « Захист України » Сергій Шабаянц.
Ігор Гресів розповів присутнім про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухонебезпечні предмети, про правила поведінки на водоймах.
Цікавою та захоплюючою була гра «Провідник безпеки», яку за допомогою навчальних карток провела із здобувачами освіти Вікторія Фойда.
Цей день подарував нам не лише нові знання, а й навички, які можуть врятувати життя. Дякуємо ДСНС за співпрацю та підтримку! 💙💛

четвер, 20 березня 2025 р.

 

📖✨ Наша бібліотека – у поетичному марафоні! ✨📖

       З великим захопленням долучилися до поетичного марафону Вадима Жалюка – «ВЧ. До запитання»! 📚 Ця ініціатива – чудова нагода зануритися у світ поезії, відчути її ритм і знайти у словах автора щось близьке кожному з нас.  Запрошуємо  вас до прослуховування вірша у виконанні Аліни ЄЛІСЄЄВОЇ,  здобувачки освіти групи № 7.

     Приходьте, слухайте, читайте та діліться своїми враженнями! Нехай поезія стане частиною нашого життя!

#ПоетичнийМарафон #ВЧДоЗапитання #Бібліотека #ЧитаємоРазом #ВадимЖалюк

#вч_до_запитання #вадим_жалюк #видавнича_майстерня_yar #ярослав_карпець #тетяна_улько




 


📚 Поповнення бібліотечного фонду! 📚

З радістю повідомляємо, що наша бібліотека отримала книгу житомирського автора Вадима Жалюка – «ВЧ. До запитання». Щиро дякуємо автору за цей чудовий подарунок, який стане цінною частиною нашої книжкової колекції!

Ця книга – не просто сторінки з текстом, а відображення думок, переживань і досвіду, якими автор щиро ділиться з читачами. Запрошуємо всіх охочих завітати до бібліотеки та відкрити для себе цей твір!

📖 Читаємо. Досліджуємо. Надихаємось!

#Бібліотека #ПодякаАвтору #ЧитаємоРазом #КнигаВЧДоЗапитання

#вч_до_запитання #вадим_жалюк #видавнича_майстерня_yar  #ярослав_карпець #тетяна_улько

понеділок, 10 березня 2025 р.

 


Сьогодні, 10 березня, ми вшановуємо один із головних символів нашої державності — Державний Гімн України. Ці слова — «Ще не вмерла України і слава, і воля» — звучать у серцях мільйонів українців по всьому світу, нагадуючи про нашу силу, незламність і боротьбу за свободу.

Цей гімн супроводжує нас у найважливіші моменти історії, надихає боротися та вірити в Перемогу! Де б ми не були, разом із ним ми відчуваємо гордість за свою країну.

 Цікаві факти про гімн України

  Текст був написаний Павлом Чубинським у Києві на вулиці Великій Васильківській, 106. Йому тоді було 23.

  Спочатку була створена музика для гітари, яка була покладена на текст вірша Павла Чубинського. Пізніше Михайло Вербицький адаптував її для хору.

  Музику гімну затвердили в ВРУ 15 січня 1992, а текст – 6 березня 2003 року.

  Пісня вперше стала національним гімном за часів УНР та ЗУНР.

#ДеньДержавногоГімну #СлаваУкраїні #ЩеНеВмерла

четвер, 6 березня 2025 р.


5 березня 2025 р. викладачем Заблоцьким Юрієм у групі № 11 був проведений відкритий урок на тему : «Газові редуктори».

Газове зварювання використовують при ремонті литих виробів із чавуну і кольорових металів, виправленні дефектів лиття, при монтажних і сантехнічних роботах, різанні, наплавленні, зварюванні легкоплавких металів, при паянні та ін.

Здобувачі освіти з професії «Газозварник» продемонстрували грунтовні знання  конструкції балонів , які використовуються  для  зберігання і транспортування стиснених, зріджених і розчинених газів і. На уроці було розглянуто призначення газових редукторів , їх типи та технічні характеристики.







вівторок, 25 лютого 2025 р.

 

Сьогодні ми вшановуємо Лесю Українку (Ларису Петрівну Косач-Квітку) – геніальну поетесу, драматургіню, перекладачку, що стала символом незламності українського духу. Вона писала про боротьбу, силу волі, любов до рідного краю, залишаючи у своїх творах глибоку філософію і жагу до життя.

Запрошуємо вас у захопливу подорож сторінками життя та творчості Лесі Українки!

Леся Українка – це не лише класика, а й джерело натхнення для поколінь. Доторкніться до її слова в новому форматі!

 


📍 Переглянути плакат:

 https://view.genially.com/67bda3d488f0074114a4b445/interactive-image-lesya-ukrayinka-dusha-sho-gorila-slovom


вівторок, 18 лютого 2025 р.

 

📢УВАГА, АБІТУРІЄНТИ! 📢
❓Ким стати? Яку професію обрати?
✨Обирай своє майбутнє разом з нами! ✨
🔹Не гай часу – створи успішне майбутнє вже сьогодні!
Долучайся до нас та обирай професію своєї мрії! 💼👨‍🍳👩‍🔧



пʼятниця, 24 січня 2025 р.

 #ДеньСоборності

Сьогодні, 22 січня, ми відзначаємо День Соборності України — день, коли наш народ продемонстрував прагнення до єдності та незалежності, проголосивши Акт Злуки УНР і ЗУНР.
Сьогодні, як ніколи, значення Соборності стає особливо актуальним. У ці непрості часи, коли наша країна бореться за свободу та територіальну цілісність, ми знову доводимо, що сила українців — у єдності, незламності духу та безмежній любові до Батьківщини.
У читальній залі бібліотеки училища оформлено книжкову виставку «Україна соборна: від мрії до реальності»
Запрошуємо всіх, кого цікавить історія нашої держави, до бібліотеки.
#СоборністьУкраїни
#УкраїнаЄдина