вівторок, 10 червня 2014 р.

Знайомтесь: ПТУ № 4 м.Бердичева!



7 квітня 1930 року
 в минулому столітті

В ту пору,
як край розцвітав увесь,
Бердичевом линули радісні вісті
Ви чули?
 А як же! Оце-то “ПРОГРЕС”!!!
Відкрили училище…
Довгі потоки охочих учитись текли і текли…

ПТУ № 4 м.Бердичева було створено 07.04.1930 року на базі машинобудівного заводу „Прогрес” (як школа ФЗН).
В 1940 році переіменовано з ФЗУ в ремісниче училище № 2. Учні під кервництвом досвідчених майстрів виробничого навчання виготовляли складну продукцію, таку ж, як виготовляв базовий завод „Прогрес”. 6 липня 1941 року, за 4-дні до приходу фашистів в м.Бердичів, училище було евакуйовано в місто Бєлово, Кемеровської області, де учні виготовляли зброю та ремонтували військову техніку для фронту. В січні місяці 1944 року місто Бердичів було звільнено від фашистських загарбників, і училище повернулося в рідне місто, де учням і майстрам виробничого навчання довелося поєднувати навчання з відбудовою зруйнованих фашистами корпусів та майстерень. З 1958 року училище отримує назву Міськ.ПТУ № 4, а з вересня 1984 року СПТУ № 4, з 3-и річним терміном навчання, де учні одночасно з професією отримують і загальну середню освіту.
З вересня 1987 року училище переходить в новий комплекс на 720 учнівських місць, де передбачено 20 навчальних кабінетів та 8 майстерень, їдальня на 250 місць, спортзал 12 х 24 м, бібліотека на 50 місць, гуртожиток на 468 місць.
За 83 роки  свого існування в училищі підготовлено і направлено в народне господарство країни біля 20 000 кваліфікованих робітників з 12- професій машинобудівників.
Гордістю училища є його випускники, які працювали і працюють в різних галузях народного господарства України та за її межами: Герой Рядянського Союзу льотчик Скобль Михайло Іванович; Герой Соціалістичної праці Ворона К.К. – бригадир формувальник з-ду „Прогрес”; Горбаченко Л.І. – нагороджена орденом Леніна, депутат Верховної Ради СРСР трьох скликань-електрозварниця з-ду „Прогрес”; Почесний громадянин м.Бердичева Ляшенко П.І. нагороджений орденом Леніна, лауреат Державної премії СРСР Рибак Б.В. – бригадир токарів заводу „Прогрес”; Петронговський Р.Р. – заступник голови Житомирської обласної ради; Левчук І.О. – режисер кіностудії ім. Довженко (фільм „Ключі від неба” та інші); Кобко В.Д. кандидат технічних наук, доцент Чернігівського політехнічного інституту; Войтко М.Г. –директор ливарного комплексу заводу „Прогрес”; Ковальчук М.А. – директор АТП – 11856, Переверзін П.І. – директор заводу „Трансмаш”; Вознюк Л.П. – директор ПТУ № 4 до 1995р.


Немає коментарів:

Дописати коментар